WIKTOR OKRÓJ

Autor słów i muzyki

Jak to zwykle bywa. Wszystko się zaczęło przypadkowo kiedy natrafiłem przez Magazyn Polski Traker do audycji Radio Truck która była nadawana w radiowej Jedynce przesz redaktora Mariana Leśniewskiego. W drugiej godzinie była nadawa muzyka country przesz Jerzego Głuszka tam usłyszałem pierwszy raz Pana Tomka Szweda w piosence poradnik początkującego kierowcy. Jak szybko się okazało to był przełom w moim życiu zacząłem pisać. Pierwsze lata to były wiersze, chociaż nigdy nie chciałem pisać wierszy bardziej teksty do śpiewania, które mają w sobie rytmikę.To ludzie mi dali etykietkę Okrój, no to tej od wierszy.
 
Później gdy powoli zaczynałem poznawać o co chodzi w muzyce i w piosenkach zacząłem pisać typowo teksty piosenek. Oprócz tego w tym czasie zaczynam słuchać country gównie Polskiego takich zespołów jak np. Lonstar Band , Czarka Makiewicza & Kontersi , Grupy Babsztyl zna z takich piosenek jak Hej przyjaciele zostańcie  ze mną, Kiedy Góral umiera lub w siną dal. W moim odtwarzaczu można było zalesić  takich piosenkarzy jak Joohny Cash , John Dever, Boba Dylana lub Joan  baez lub piosenki Pana Andrzeja Sikorowskiego, jestem wielkim fanem jego twórczości.
 
W roku 2011 zaczynam komponować muzykę. Rok późnej pojawił się pomysł realizacji przestawienia „Nie ma jak na wsi. Przez Ole Barczyk i przez pracowników i uczniów Zss11  w Krakowie. W Maju 2014 ukazuje się mój drugi tomik „Nie wiem dlaczego” wydany przez wydawnictwo Miniatura.
 
Tutaj można mnie odszukać:
 
w-okroj.pl
 
artmuseum.pl/pl/wydarzenia/koncert-agaty-wasik-i-wiktora-okroja-rezyseria-joanna-pawlik

e-bookowo.pl/poezja/jestem-takim-samym-czlowiekiem.html

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem