JUSTYNA KĘDZIA

Poetka, Pisarka, Podróżniczka
Nazywam się Justyna Kędzia, mam 31 lat i mieszkam w Tarnowskich Górach. Marketingowiec i poetka w jednej osobie. Ukończyłam Polsko-Brytyjską Wyższą Szkołę Zarządzania Polish Open University na kierunkach: Marketing i Reklama oraz Zarządzanie Biznesem. Moją zawodową kotwicą jest branża nieruchomości.
 
Od 14 lat tworzę poezję, prozę, teksty piosenek. Jak dotąd ukazały się moje trzy książki poetyckie: „Coma”, „Między źrenicami”, „Oni”. Tomik „Oni” uzyskał tytuł „Najlepszej książki na wiosnę 2013 w kategorii poezja”, przyznany dwukrotnie - osobno przez jury oraz internautów - w konkursie wortalu literackiego Granice.pl.
 
Jestem autorką artykułów m.in. na temat niepełnosprawności w reklamie i w mediach. Zarówno w życiu prywatnym oraz zawodowym, jak i w pisaniu nie chcę stać w miejscu. Ciągle szukam nowych form przekazu. Walczę o likwidację barier pomiędzy ludźmi oraz zmianę stereotypów dotyczących niepełnosprawności w odniesieniu do pełnosprawności.
 
Jestem niepełnosprawna i oddycham przy pomocy respiratora. Nie przeszkadza mi to jednak w posiadaniu pozytywnego nastawienia do życia i spełnianiu swoich marzeń, ponieważ uważam, że bariery są tylko w naszych głowach. Często otrzymuję pytania, jak to robię, że się nie poddaję i w ogóle jak robię to wszystko, co robię.
 
Prowadzę bloga www.pompkapompuje.pl Przewodnie hasło na nim brzmi: „Chcesz spełniać swoje marzenia? Złap mnie za rękę!".
 
Moją wielką pasją są podróże, które - będąc nieustającym wyzwaniem - pozwalają mi zdobywać szczyty nie tylko górskie, lecz także psycho-fizyczne. Pasjonuje mnie również muzyka i czytanie książek oraz ludzie - sami w sobie. Nie potrafiłabym żyć bez słońca i drugiego człowieka. Od dziecka współżyję z chorobą Pompego, która należy do schorzeń objętych mianem Chorób Rzadkich.
 
A tutaj możesz mnie znaleźć:
 
https://www.facebook.com/justynka.kedzia?fref=ts

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem