ANNA MIGAŁA

Artystka - psycholog
To właśnie psychologię, a także terapię przemyca do swojej twórczości. Oprócz tego pasją Ani jest pisanie scenariuszy i realizowanie projektów na kółku teatralnym w gimnazjum nr 1 w Bytomiu, jak również w Ośrodku rehabilitacyjnym w Rusinowicach.

Głód Życia – Gimnazjum nr 1 w Bytomiu

Co jest prawdą? - Gimnazjum nr 1 w Bytomiu. Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach.

Zmęczone Skrzydła.- Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach.


Realizacja Etiudy teatralnej „Co jest prawdą” , przedstawionej z okazji :

X jubileuszowej Gali Anioła Wolontariatu organizowanej przez Bytomską Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz Referat Obsługi Klastra Rewitalizacji 06.12.2015.
Spotkań z Adrenaliną – Teatr Korez w Katowicach 02.06.2015.
Jubileuszu Dziesięciolecia Integracji Gimnazjum nr 1 w Bytomskim Centrum Kultury 29.04.2015. 

Mówi o sobie:

"Moje projekty dotyczą problemów niepełnosprawności, takich jak: nadopiekuńczość rodziców i opiekunów, odbieranie osobie z niepełnosprawnością prawa do decydowaniu o sobie, pokazywanie i łamanie stereotypów dotyczących niepełnosprawności, odbieranie osób z niepełnosprawnością zdolności do miłości i seksualności. W mojej pracy nie chodzi mi tylko o wymiar artystyczny. Najważniejszy dla mnie jest wymiar terapeutyczny. W pracy z Gimnazjalistami, uwrażliwiam ich na problemy niepełnosprawności, płynące z postaw naszego społeczeństwa. Oprócz realizacji projektów, stawiam im pytania: „ Co byś czuł na miejscu niepełnosprawnej osoby? Z jakimi problemami borykają się rodzice tych Osób? Co można zmienić w naszych sercach i w serach osób z niepełnosprawnością, by stać się jednością?” W Rusinowicach robię spektakle z dziećmi i z rodzicami. Poprzez taką formę pracy, w rodzicach ujawnia się dużo emocji, jak, nieprzepracowana złość czy poczucie winy. W spektaklu, często rodzice muszą odegrać inną rolę niż w życiu. Muszą wyjść z dotychczasowych niezdrowych przyzwyczajeń. Odkrywają i konfrontują się z autonomią swojego dziecka. To często budzi opór i gniew, ponieważ zaburza ich dotychczasowe życie. Pokazuje prawdę o nich samych. Ale również staje się motywatorem do pracy nad sobą.Oprócz tego piszę wiersze, ale to tak do szuflady. Od niedawna zaczęłam pisać bajki o niepełnosprawności. Przymierzam się do ich wydania. Bajki mają również charakter psychoedukacyjny. Uczą zrozumienia niepełnosprawności, a także pokazują, że dzieci tolerują inność bardziej od niejednego dorosłego." Anna Migała.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem