DRZEWO A GADA

Kabaretowo-teatralno-muzyczny zespół integracyjny 
Drzewo A Gada - to kabaretowo-teatralno-muzyczny integracyjny zespół młodych ludzi złożony z osób z  niepełnosprawnościami, osób narażonych na wykluczenie społeczne, ale przede wszystkim osób utalentowanych i niezwykle kreatywnych, które razem tworzą niepowtarzalny skład ciekawych osobowości scenicznych. Integracyjny kabaret „Drzewo a Gada” powstał w 2008 roku z inicjatywy grupy katowiczan, wśród których są osoby z niepełnosprawnością z wielkimi pretensjami do pełnosprawności i osoby pełnosprawne. Tworzą skecze, monodramy, spektakle teatralne, a także piszą i nagrywają piosenki. Piosenki nie są „przerywnikami” w czasie występu, lecz jego pełnoprawnym uczestnikiem. „Drzewo a Gada” śpiewa o rozmaitych ludzkich dylematach nie skupiając się na okazywaniu miłosierdzia tym, którzy je przeżywają. Zamiast poetyckiej traumy zawartej w wielu współczesnych poetyckich tekstach proponują kabaretowy dystans. Muzyka, którą tworzą nie jest instrumentalnie przeładowana, gdyż grają tylko na tych instrumentach, na których grać potrafią. W swoim dorobku mają setki występów scenicznych zarówno na scenie kabaretowej, jak i muzycznej; udział w przeglądach kabaretowych i muzycznych; nagrody i wyróżnienia za innowacyjność i jakość prezentowanej sztuki; wydaną w roku 2011 autorską płytę prezentują utwory z gatunku poezji śpiewanej, piosenki kabaretowej. Jest grupą opisywaną w Historii Polskiego Kabaretu wydanej w 2015 r.; tematem wielu reportaży telewizyjnych oraz radiowych, a także filmów fabularnych.

SKŁAD ZESPOŁU:

ks. Marek Wójciki - twórca „Drzewa A Gada”, poeta, tekściarz, pisarz, reżyser, scenograf, społecznik, człowiek o otwartym umyśle i gołębim sercu, twórca legendarnego Absurdalnego Kabaretu;

Patryk Laksa - urodzony z dziecięcym porażeniem mózgowym, od lat zafascynowany sztuką kabaretową; na scenie od 12 roku życia. Aktualnie maturzysta, z zamiłowania romantyk, poeta, kochający literaturę i historię; ostatnio aktor filmowy w produkcji Radosława Markiewicza pt. Gejsza.

Jakub Nowrotek - nazywany szpotawy, gdyż jego noga ma mały ubytek i przez to od dziecka kuleje, co oczywiście nie przeszkadzało mu świetnie dryblować piłką na boisku. Wywodzi się z wielodzietnej katowickiej rodziny. Zauważony przez Marka Wójcickiego wyróżniał się wyjątkowym głosem i chęcią zrobienia czegoś więcej. To się nie zmieniło.

Michał Laksa - twórca „Drzewa A Gada”, śląski muzyk, basista, kontrabasista, kompozytor, tekściarz, producent; optymista i idealista;

Przemysław Borowiecki - muzyk, profesor perkusji, artysta o niebanalnym usposobieniu, żywioł.

MUZYCY TOWARZYSZĄCY:

Wojciech Margas - cajon

Michał Błaszkiewicz - skrzypek

Marcel Spychalski - gitara

Dominik Kuczyk - perkusja

Współpracowali i nadal współpracują z takimi osobistościami jak: Mariusz Kałamaga - prezenter telewizyjny, od niedawna aktywny radiowiec, konferansjer, komik, artysta kabaretowy, muzyk, eko ambasador oraz organizator Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów w Bytomiu; Włodzimierz Dembowski - Paprodziad, wokalista i członek zespołu Łąki Łan, twórca zespołu November Project, tekściarz, założyciel Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej, człowiek o  wielu twarzach i zainteresowaniach, muzykoterapeuta; Łowcy.B - artyści i muzycy kabaretowi tworzący sztukę z pogranicza absurdu i groteski; Maciej Balcar - muzyk, tekściarz, artysta, aktor teatralny i filmowy, wokalista legendarnego zespołu Dżem.


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem