WIKTOR OKRÓJ WSPÓŁTWÓRCĄ ZWYCIĘSKIEGO PROJEKTU IV EDYCJI „PLACÓWKI”

14 i 15 listopada w Instytucie im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie odbędą się premierowe pokazy „Zastanawiam się” w reżyserii Joanny Pawlik. W spektaklu zostaną użyte teksty naszego podopiecznego, Wiktora Okroja.


W projekcie „Zastanawiam się” Joanna Pawlik tworzy polifoniczny koncert/performans, który jest swoistym zapisem licznych form opresyjności i wykluczenia, których w życiu codziennym doświadczają osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
 
Opierając się na wieloletnim doświadczaniu własnej niepełnosprawności ruchowej oraz tworzeniu na polu sztuk wizualnych, filmu, performansu i muzyki, artystka zaprosiła do udziału w projekcie artystki i artystów z niepełnosprawnościami mowy, ruchu, słuchu i wzroku. 

Scenariusz zawiera wypowiedzi artystów, ale także fragmenty ich snów, utwory Wiktora Okroja pochodzące z tomików „Przecież świat nie jest taki” i „Jestem takim samym człowiekiem” oraz zapis dialogów tworzonych w trakcie prób wspólnie przez wszystkich uczestników projektu. To swoisty patchwork osobistych wyznań zderzanych z cytatami z wypowiedzi polityków. Wszystko zaś w świetnych, swobodnych, jazzowych, punk rockowych aranżacjach, bo muzyka jest w tym projekcie równie ważna jak słowo – podejmuje dialog i improwizuje na temat emocji, które na scenie pojawiają się za sprawą słów.

Tytuł „Zastanawiam się…” odnosi się do sytuacji osobistej człowieka będącego w stanie zagrożenia: niepełnosprawnością, chorobą i wykluczeniem społecznym. Twórcy projektu podejmują także wątki nawiązujące do sytuacji polityczno-ekonomiczno-społecznej osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w Polsce (sięgając m. in. do doświadczeń protestu rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie w 2018 roku).
 
Twórcy:
Joanna Pawlik - reżyserka, performerka, producentka
Edward Gil-Deskur – performer
Klaudia Kwiecień – performerka
Wiktor Okrój – performer
Dorota Wach – performerka
Agata Wąsik – wokalistka i performerka
Paulina Owczarek – saksofonistka
Liliana Zieniawa – perkusistka, ksylofonistka
Ernest Ogórek – basista
Elżbieta Szurpicka – scenografka i kostiumografka

Bilety: 15/20 PLN dostępne na GoOut oraz na stronie www.instytut-teatralny.pl 


O Wiktorze Okroju przeczytasz TUTAJ.

Źródło: Facebook

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem