WIECZÓR KABARETOWO-MUZYCZNY PT. „JEDEN SCHODEK”

Kabaret Drzewo a Gada zaprasza na spektakl pt. „Jeden schodek”, który odbędzie 21.11 o godz. 18.00 w katowickim Teatrze Korez. Jako goście wystąpią Łowcy.B oraz Wiktor Okrój.

Dawno, dawno temu (w poprzednim tysiącleciu) mały chłopiec codziennie gramolił się po schodku prowadzącym do swojego domu.  Dla obserwujących było to po trochu słodkie, a po trochu wzruszające. Gdy chłopiec podrósł, często przeklinał schodek. Była to ostatnia przeszkoda w drodze do toalety. A zwykle mu się spieszyło. I nie jest wcale śmieszne to, że ów schodek był pierwszym domownikiem, który go witał.  Zawsze był przeszkodą dla chłopca, któremu natura dała sprawniejsze ręce niż nogi. Życie się zmieniało i wnętrze domu się zmieniało. Jedna szkoła, druga, trzecia. Jedna matura, druga, trzecia, czwarta. W końcu wymarzone, a raczej wymodlone studia. W międzyczasie w największym pokoju w domu powstał teatr... TEATR W IZBIE. Scena i widownia. Bez kulis. Po co komu kulisy, kiedy ciężko się chodzi. Co pozostało bez zmian? No tak, bez zmian pozostało tych dwadzieścia kilka centymetrów betonowego wypiętrzenia, które teraz wita gości przychodzących do najmniejszego na świecie teatru. Nikt z przychodzących owego schodka nie zauważa i nie wie, jak długą i trudną drogę przeszedł chłopiec do wielkiej sztuki. Dwudziestu widzów? Stu? Pół tysiąca? To nie jest problem. Ale kiedy zbliża się do schodka, zżera go trema, czy i tym razem się uda W TEATRZE KOREZ publiczność od aktorów jest również oddzielona jednym schodkiem. Chłopiec (dziś już dorosły chłopiec) lubi ten schodek, a publiczności on nie przeszkadza. Jak to dobrze, gdy schody umieszczone są we właściwym miejscu.
 
Gwiazda wieczoru:
Kabaret Drzewo a Gada – powstał z twórczego spotkania i wymiany doświadczeń śląskiego muzyka Michała Laksy i ks. Marka Wójcickiego. Wspólne poszukiwania odpowiedniej formy ekspresji pozwoliły wyrosnąć Kabaretowi "Drzewo a Gada", od 2008 r. prezentującemu monologi, skecze i piosenki zapraszające do niestereotypowego spojrzenia na niepełnosprawnych. Nazwa wzięła się od niepełnosprawnego, spastycznego chłopca, którego przezywano "drewniany patyk", gdyż był tak sztywny w dzieciństwie. Nie dość, że drewniany, to jeszcze bardzo dużo gadał, stąd właśnie: Drzewo a gada. Ten chłopiec to Patryk Laksa, którego marzeniem było stanąć na scenie. A dlaczego kabaret? Bo daje radość i rozwesela mimo trudności dnia codziennego. Patryk od kilku lat udziela się również w stand-upie, występując najczęściej razem z Marcinem Zbigniewem Wojciechem.
Goście:
Łowcy.B – kabaret działający na scenie od 2003 roku. Zalicza się do grona tych "ważnych”, którzy wkraczając do świata kabaretu, odcisnęli nieodwracalne piętno na sztuce kabaretowej w ogóle, a to za sprawą absurdalnego i bezkompromisowego podejścia do humoru. Błyskotliwość i improwizacyjne szaleństwo to cechy, które dodatkowo zanurzone w groteskowym sosie, pozwoliły stać się Łowcom jednym z najbardziej oryginalnych i barwnych kabaretów w Polsce. Laureaci największych festiwali kabaretowych (PAKA, MULATKA, RYJEK, LIDZBARSKIE WIECZORY HUMORU I SATYRY). Wielokrotni gospodarze i goście telewizyjnych programów kabaretowych w TVP i Polsacie.
 
Wiktor Okrój – urodzony 18 września 1990 roku w Krakowie. Autor wierszy, tekstów piosenek i autor muzyki. Poezję zaczął uprawiać pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą usłyszał w audycji Mariana Leśniewskiego Radio Truck w programie pierwszym Polskiego Radia w październiku 2006 roku. Uczestnik spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie.
 
Bilety w cenie 25 zł na TICKETPORTAL.
 
Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2487668704621874/

 


 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem