TWÓRCY I NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ | CYKL SPOTKAŃ

Jedynie do 14 października trwają zgłoszenia do udziału w cyklu spotkań „Twórcy i niepełnosprawność”. Spotkania te adresowane są do osób z różną niepełnosprawnością, które zajmują się sztuką i chcą się rozwijać w jej obszarze. 
Jednym z postulatów środowiska po konferencji „Sztuka i niepełnosprawność: przekraczanie granic” było stworzenie okazji do częstszych spotkań i rozmów.
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz British Council pragną wyjść naprzeciw tej potrzebie, inicjując cykl spotkań „Twórcy i niepełnosprawność.
Chcemy zaprosić wszystkie chętne osoby z niepełnosprawnością – zajmujące się sztuką i zainteresowane rozwojem w tej dziedzinie – do wspólnego zbudowania grupy roboczej, która będzie spotykała się raz na kwartał, by wymieniać się doświadczeniami oraz określać i szukać rozwiązań dla kluczowych kwestii w obszarze współpracy między artystami z niepełnosprawnością a instytucjami kultury. Mamy nadzieję na zbudowanie sytuacji otwartej debaty, by dać przestrzeń na przedyskutowanie najważniejszych, zdaniem członków grupy, zagadnień.
 
Spotkania będą się odbywały raz na kwartał w następujących terminach:

15 listopada 2019 roku

24 lutego 2020

9 czerwca 2020

5 października 2020

w godz. 11.00-17.00 w siedzibie Instytutu Teatralnego (za wyjątkiem pierwszego spotkania, którego miejsce podamy w późniejszym czasie).

Po pierwszym spotkaniu o godz. 19:00 zapraszamy na pokaz premierowy koncertu-perfomansu „Zastanawiam się...” w reż. Joanny Pawlik, laureatki IV edycji programu Placówka, realizowanego przez Instytut Teatralny.


Spotkania poprowadzi Justyna Czarnota, kierowniczka Działu Pedagogiki Teatru. Współmoderatorami kolejnych dyskusji mogą być osoby wyłonione spośród uczestników.

Spotkania będą prowadzone w języku polskim i będą tłumaczone na polski język migowy. Grupa może liczyć maksymalnie 20 osób.

Decyzję o zaproszeniu do projektu podejmą przedstawiciele Instytutu Teatralnego oraz British Council, kierując się kryterium różnorodności oraz reprezentatywności zgłoszonych przez Twórców tematów.


Aby zgłosić się do udziału, należy do 14 października 2019 roku wypełnić ankietę: https://tiny.pl/tj11c


Instytut Teatralny zwraca koszty podróży i zaprasza na przerwę kawową oraz lunch podczas każdego spotkania.


Szczegółowych informacji udziela Justyna Czarnota: tel: 22 501 70 20 lub 534 103 020, mail: justyna.czarnota@instytut-teatralny.pl


Organizatorzy: Instytut Teatralny im Zbigniewa Raszewskiego, British Council


Spotkania odbywają się w ramach projektu „Teatr-Taniec-Niepełnosprawność” realizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, British Council oraz Instytut Muzyki i Tańca i są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu „Europe Beyond Access”, realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe - finansowanego przez Unię Europejską.
 
Źródło: Facebook

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem