W OCHOJCU POWSTAŁA NAJMNIEJSZA SCENA TEATRALNA NA ŚLĄSKU - TEATR W IZBIE

W Ochojcu powstała najmniejsza scena teatralna na Górnym Śląsku. To Teatr w Izbie przy ulicy Kątowej 2.

25 stycznia 2018 roku na tutejszej scenie odbył się premierowy spektakl „Dom, drzewo, dziecko” oraz panel dyskusyjny z młodzieżą z III LO im. Adama Mickiewicza w ramach projektu kulTUralnie.

Teatr w Izbie to dosłownie scena w izbie, a dokładniej w pokoju o kubaturze 20 metrów kwadratowych. Jest tu scena, kurtyna, nagłośnienie, nawet zaplecze i garderoba oraz widownia dla 20 osób. 

Powstanie tego niezwykłego miejsca to pomysł Michała Laksy, katowickiego artysty, muzyka i kompozytora, a co najważniejsze – ojca niepełnosprawnego Patryka, aktora Kabaretu Drzewo a Gada.

Patryk, który od 12 roku życia występuje na scenie, jest jednocześnie dyrektorem, pracownikiem, aktorem, konferansjerem i kustoszem planowanych w teatrze wystaw. Dziś ma 22 lata, a teatr znajduje się w domu, w którym mieszka. Ojciec i syn wciąż opracowują repertuar teatru. Tutejsza scena ma mieć charakter komediowy. W planie są teatry jednego aktora, stand-upy, spektakle, ale także wieczorki poezji, spotkania autorskie, czy wspomniane już wystawy.

Repertuar Teatru w Izbie można śledzić na profilu „Teatr w Izbie” na Facebooku.

Partnerem pierwszego wydarzenia było Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

 


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem